KISACA

Marine Harvest ASA dünyadaki en büyük su ürünleri şirketlerinden biri ve en büyük Atlantik somonu üreticisidir. Şirket 11.700 personel çalıştırmakta ve 22 ülkede temsil edilmektedir. 2013’de şirketin cirosu 19 milyar NOK olarak gerçekleşti. Marine Harvest Oslo Menkul Kıymetler Borsası (OSE) ve New York Menkul Kıymetler Borsasında (NYSE) yer almaktadır.

Marine Harvest dünya genelinde 50’den fazla ülkeye sağlıklı, lezzetli ve sürdürülebilir biçimde kültür somonu ve işlenmiş deniz ürünü temin eder. Şirket, dünyanın tüm belli başlı somon yetiştiriciliği bölgelerinde mevcuttur ve güven kazanmıştır. 2014 için tahmini somon üretimi 414 000 tondur.
TARİHÇE


Marine Harvest 2014 yılında yarım asırlık çalışma hayatı tamamlamış oldu . Son elli yılda şirket çeşitli biçimlerde büyüdü ve değişti.
Diğer su ürünleri şirketleriyle yatırımlar ve birleşmelerin yanı sıra organik büyüme de gerçekleştirdi. Bütün olarak bakıldığında, Marine Harvest su ürünleri sektöründeki gelişmelerde hep ön sıralarda yer almıştır.


Bugün şirket, çalışanları ve hissedarları ile sektör lideri olmanın; bu doğal ve sürdürülebilir besin kaynağını gelecek adına koruyan değişikliği yönetmenin ve tüketicilerin her gün güvenebileceği sağlıklı, lezzetli, besleyici ve izlenebilir deniz ürünü yaratmanın gururunu yaşıyor.

Copyright © 2019 Marine Harvest
YessCompany